Siekdami, kad registracija į Kauno mokyklas vyktų sklandžiai, Kauno miesto savivaldybės specialistai parengė atsakymus į dažniausiai užduodamus tėvų klausimus:

Kauno miesto Savivaldybės reguliavimo sričiai priklausančiose bendrojo ugdymo mokyklose galima paduoti prašymus elektroniniu būdu. Paduoti prašymus elektroniniu būdų galės asmenys, jei vieno iš tėvų ir vaiko gyvenamoji vieta deklaruota Kauno miesto savivaldybės teritorijoje. Neturintys galimybių paduoti prašymus elektroniniu būdu arba asmenys iš kitų savivaldybių, prašymus galės paduoti tik konkrečioje pasirinktoje mokykloje.

Prašymai per informacinę sistemą pateikiami iki š. m. gegužės 31 d. Vėliau – tiesiai į mokyklas.

Sudariusi priimamų mokytis mokinių sąrašus, mokykla nustato mokymo sutarčių pasirašymo datą ir informuoja prašymus pateikusius asmenis, kokius dokumentus (teisės aktuose nustatytos formos pažymą apie vaiko sveikatą, mokymosi pasiekimų įteisinimo arba atitinkamos ugdymo programos baigimo dokumentą, specialiuosius poreikius įrodančių dokumentų kopijas ir kitus teisės aktuose nurodytus dokumentus) ir kada jie turi pateikti mokyklos direktoriui.

Domėkitės mokyklos į kurią paduotas prašymas internetinėje svetainėje.

Prašymo priėmimo laikas neturės jokios įtakos pirmumui, o registracija į bendrojo ugdymo įstaigas vyks nuolat. Prašymo padavimo data ir laikas neturi jokios įtakos priimamų asmenų sąrašų sudarymui, tai lemia Priėmimo į Kauno miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašu nurodyti kriterijai. Todėl raginame tėvus neskubėti, gerai įvertinti mokyklas, kurias nori pasirinkti.

Pirmumo teisę patekti į mokyklą turės tų tėvų vaikai, kurių deklaruota gyvenamoji vieta yra mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje. Jei prašymų pradėti mokytis iš mokyklai priskirtos teritorijos gauta daugiau, nei mokykla gali priimti, atsižvelgiama į gyvenamosios vietos deklaravimo datą, taip pat priimami asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, mokykloje jau besimokančių mokinių broliai (įbroliai) ir seserys (įseserės), arčiausiai mokyklos gyvenantys asmenys. Jei neįmanoma patenkinti visų prašymų, asmuo siunčiamas į kitą mokyklą, vykdančią to paties lygmens programą.

Į laisvas vietas gali būti priimti mokiniai, negyvenantys mokyklos aptarnavimo teritorijoje ar gyvenantys gretimoje savivaldybėje. Pirmumo teise priimami asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, mokykloje jau besimokančių mokinių broliai ir seserys, taip pat arčiausiai mokyklos gyvenantys asmenys. Jei neįmanoma patenkinti visų prašymų, asmuo siunčiamas į kitą mokyklą, vykdančią to paties lygmens programą.

Priėmimo tvarkoje numatyta: „Tėvai (arba vienas iš tėvų, jeigu tėvai negyvena kartu) arba pats vaikas, kurie nuolat gyvena mokyklos aptarnavimo teritorijoje, bet dėl įvairių priežasčių gyvenamąją vietą yra deklaravę kitur, arba tėvai (arba vienas iš tėvų, jeigu tėvai negyvena kartu) ir pats vaikas, kurie atvyko laikinai gyventi, mokyklai pateikia gyvenamąją vietą patvirtinančius dokumentus (pvz., patalpų nuomos sutartį, pažymą iš registro apie įsigytą nekilnojamąjį turtą, nekilnojamojo turto pirkimo ar kitus dokumentus).“ Dėl vaiko priėmimo sprendžia mokyklos priėmimo komisija.

Kauno miesto savivaldybė tik surinks prašymus, pateiktus elektroniniu būdu ir perduos juos ugdymo įstaigoms, kurios toliau savarankiškai tvarkys sąrašus ir komplektuos klases.

Rekomenduojame pasirinkti ne daugiau trijų mokyklų. Praktika rodo, kad pasirinkus daug mokyklų tėveliams ir mokykloms sukelia papildomų problemų, ypač tada, kai vaikas priimtas į vieną ar kelias neinformuoja kitų pasirinktų mokyklų, kad į jas neatvyks. Atkreipiame dėmesį, kad įvedus registracijos duomenis bus rodomos įstaigos, kuriose galioja pirmumas pagal teritoriją.

Mokyklų aptarnavimo teritorijos mokykloms yra nustatytos teritoriniu, o ne gatvių principu. Anksčiau galiojęs teisės aktas mokykloms priskirdavo atskiras gatves, o tai nėra pats patogiausias būdas dideliam, nuolat besikeičiančiam ir moderniam miestui, nes gatvių pavadinimai, netgi naujos gatvės atsiranda ne tik ruošiantis rugsėjo 1 d., o nuolatos, todėl buvo siekiama sukurti tokį teisinį reguliavimą, kurio nereikėtų keisti kiekvieną kartą mieste, atsiradus naujai gatvei ar pastačius naują gyvenamą namą.

Taip pat mieste yra gatvių, kurios yra labai ilgos, todėl mokykloms priskirtos atitinkamos gatvių dalys. Mokyklų teritorijos parengtos atsižvelgiant į mokyklų ugdymo programas, kiek konkrečioje teritorijoje yra deklaruotų vaikų, taip pat įvertintas mokyklų projektinis pajėgumas, kiek naujų mokinių jose galėtų mokytis ir kiek mokosi šiuo metu, todėl pagrindinis žemėlapio tikslas ne tik nustatyti patogiai pasiekiamą mokyklą, bet ir šioje teritorijoje gyvenantiems vaikams suteikti pirmenybę patekti į tokią mokyklą.

Ieškoti mokyklos, kurioje yra laisvų vietų. Ar mokinys bus priimtas į mokyklą, kuri nėra priskirta pagal gyvenamąją vietą, priklausys nuo to, ar visi mokyklos teritorijos mokiniai norės mokytis šioje mokykloje. Jeigu bus laisvų vietų, šie mokiniai bus priimti į norimą mokyklą.

Prašymus elektroniniu būdu turėtų pateikti būsimųjų pirmokų, keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijas į gimnazijas, atvykusių gyventi į miestą, tėvai. Mokiniai, kurie pereina mokytis į aukštesnio lygmens programą (penktą, devintą (I gimnazijos) ar vienuoliktą (III gimnazijos) klasę) toje pačioje mokykloje, mokyklos direktoriui pateikia laisvos formos prašymą mokykloje.

Preliminarus priimtų mokytis mokinių sąrašas bus skelbiamas mokyklų interneto svetainėse birželio mėn.

Taip. Visi, pageidaujantys pradėti mokytis pagal pradinio ugdymo programą (1 klasė), prašymus pildo internetu per elektroninę prašymų registracijos sistemą.

Prisijungti prie registravimo sistemos galima tik iš Lietuvos interneto paslaugų tiekėjams priskirtų IP adresų ir turint galimybę autentifikuotis per elektroninius valdžios vartus. Prisijungus prie sistemos pateikti elektroninį prašymą gali tik tuo atveju, jei Kauno mieste gyvenamą vietą deklaravę abu – prašymą pateikiantis prie sistemos prisiregistravęs tėvas ir vaikas dėl kurio pateikiamas prašymas. Registrų centras neteikia duomenų apie globą, todėl globėjai ar kiti asmenys elektroniniu būdu pateikti prašymo negali. Asmenys neturintys galimybių paduoti prašymus elektroniniu būdu, prašymus galės paduoti tik konkrečioje pasirinktoje mokykloje.

Priėmimo į Kauno miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašas.

Kauno miesto mokyklų aptarnavimo teritorijos (žemėlapis).

Jeigu neradote atsakymo į rūpimą klausimą, prašome kreiptis į Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausiąją specialistę Rosvitą Rupšienę el. paštu rosvita.rupsiene@kaunas.lt

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.